kołdra puchowa white pocket
Bez kategorii

Kołdra puchowa – naturalny i komfortowy sen

Kołdra puchowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfortowy sen niezależnie od pory roku. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, kołdry puchowe zapewniają odpowiednią temperaturę podczas snu, zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Warto zatem zastanowić się nad wyborem odpowiedniej kołdry puchowej, aby cieszyć się komfortem i wygodą podczas snu.

Czym charakteryzuje się dobra kołdra puchowa?

Dobra kołdra z puchu to taka, która między innymi zapewnia komfortowy sen, odpowiednią termoizolację oraz jest wykonana z materiałów najwyższej jakości. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które decydują o jakości kołdry puchowej:

 • rodzaj puchu (gęsi czy kaczy) – mówi się, że puch zapewnia lepsze właściwości niż kaczy;
 • stosunek puchu do pierza – większa ilość puchu, wpływa między innymi na wyporność kołdry;
 • rodzaj tkaniny poszycia – warto zwrócić uwagę, by poszycie pozbawione był syntetycznych włókien;
 • konstrukcja i sposób szycia – wpływające na żywotność kołdry i równomierne rozłożenie puchu;
 • certyfikaty jakości i bezpieczeństwa – zagwarantują nam, że sięgamy po bezpieczny i rzeczywiście naturalny produkt;
 • dodatkowe właściwości, takie jak antyalergiczność, higroskopijność.

Kołdry puchowe – rodzaje

Kołdry puchowe występują w różnych rodzajach, w zależności od zastosowanego puchu, czy stosunku puchu do pierza, a także dodatkowych właściwości. Wyróżniamy między innymi:

 • kołdry z puchu gęsiego;
 • kołdry z puchu kaczego;
 • kołdry z mieszanką puchu i pierza;
 • kołdry antyalergiczne;
 • kołdry letnie i zimowe.

Kołdry puchowe – różnice między puchem gęsim a kaczym

Kołdra puchowa z puchem gęsim oraz kołdry puchowe z puchu kaczego różnią się między innymi właściwościami termoizolacyjnymi, lekkością oraz ceną. Puch gęsi jest bardziej puszysty, co sprawia, że kołdry z puchu gęsiego są lżejsze i cieplejsze niż te z puchu kaczego. Istotną różnicą między nimi będzie również cena.

Warto również zwrócić uwagę na kołdry z pierza gęsiego oraz kołdrę z kaczych piór, które są cięższe i mniej elastyczne niż kołdry wypełnione puchem, lecz wciąż będzie to świetny wybór jeśli szukamy kołdry z naturalnym wypełnieniem.

Kołdra z pierza i puchu – czy warto wybierać mieszankę?

Kołdra z pierza i puchu to rozwiązanie, które łączy zalety obu tych materiałów. Kołdry z mieszanką pierza i puchu są cieplejsze niż kołdry z pierza i lżejsze niż te wypełnione wyłącznie puchem. Warto zwrócić uwagę na stosunek puchu do pierza – im więcej puchu, tym kołdra będzie lżejsza i cieplejsza. Wybór kołdry z mieszanką puchu zależy od indywidualnych preferencji oraz budżetu.

Właśnie takie połączenie znajdziecie w kołdrach puchowych od White pocket. Jej wypełnienie składa się w 90% z Polskiego Puchu Gęsiego z domieszką delikatnych, miękkich piórek. Całość zabezpieczona jest poszyciem wzbogaconym o antybakteryjne włókna bambusa. Więcej o niej przeczytacie tutaj: Kołdra puchowa całoroczna

Kołdra puchowa całoroczna – czy warto?

Kołdra puchowa całoroczna to najbardziej uniwersalne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć jedną kołdrę na cały rok. Tego typu kołdry mają odpowiednie właściwości, konstrukcję i ilość wypełnienia. Dzięki temu, kołdra puchowa 4 pory roku zapewnia odpowiednią termoizolację oraz komfort podczas snu niezależnie od pory roku. W porównaniu z innymi rodzajami kołder, kołdra puchowa całoroczna jest bardziej praktyczna i ekonomiczna, ponieważ eliminuje konieczność posiadania kilku różnych kołder.

Zachęcamy także do lektury wpisu dotyczącego pielęgnacji kołder i poduszek: 5 prostych porad jak dbać o kołdry i poduszki

Podczas wyboru kołdry puchowej warto zwrócić uwagę na jej wypełnienie, poszycie, sezonowość, czy sposób dbania o nią. Każdy z tych elementów jest ważny, szczególnie jeśli stoimy przed wyborem droższego produktu. Wysoka jakość wykonania kołder puchowych i ich naturalność, zapewnią nam jednak wysoki komfort snui przyjemne otulenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *