Wybierając pościel powinnyśmy nie tylko zwrócić uwagę na wzór i materiał, z którego została ona wykonana ale także upewnić się czy jest dla nas bezpieczna.

Od 1992 roku Oeko-Tex® Standard 100 jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Wydawany jest on przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych i przyznawany w 80 krajach. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i metali ciężkich.

Klasa I certyfikatu odnosi się do produktów, które muszą spełniać najostrzejsze kryteria. Dotyczy wyrobów włókienniczych, które mają bliski  kontakt ze skórą, takie jak ubranka dla dzieci, zabawki pluszowe czy pościel.


Wszystkie tkaniny, z których szyjemy nasze pościele posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100-Klasa I. Proces drukowania odbywa się także przy udziale certyfikowanych farb.

certyfikat oeko-tex

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *