Czy twoja pościel jest bezpieczna? Certyfikat OEKO-TEX

W sypialni spędzamy średnio 1/3 naszego życia. Dobrze jest mieć pewność, że pościel, w której śpimy jest dla nas bezpieczna. Taką gwarancję można mieć wtedy, gdy produkty oznaczone są certyfikatem Oeko-tex.

Co to jest cerytifkat OEKO-TEX®?

Od 1992 roku Oeko-Tex® Standard 100 jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Wydawany jest on przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych i przyznawany jest w 80 krajach Ten znak potwierdza, że produkt został przebadany kątem ponad 100 parametrów istotnych dla zdrowia i uzyskał pozytywne wyniki.

certyfikat oeko-tex

Czy wszystkie wyroby tekstylne są tak samo sprawdzane?

Delikatne rzeczy noszone blisko skóry, takie jak ubranka dla dzieci, bielizna osobista czy pościel muszą spełniać bardziej rygorystyczne wymagania aniżeli wyroby włókiennicze, które mają mały kontakt lub nie mają kontaktu ze skórą np. tkaniny dekoracyjne. Odpowiednio, OEKO-TEX® Standard 100 ma 4 klasy produktów.

Oeko-tex substancje

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji?  

Więcej można dowiedzieć się na stronie Instytutu Włókiennictwa oraz na samej stronie dotyczącej certyfikatu Oeko-tex.

One thought on “Czy twoja pościel jest bezpieczna? Certyfikat OEKO-TEX”

  1. Hej, pewnie wiele osób się nie zgodzi, ale to bardzo ciekawa sprawa, zwłaszcza na dłuższą metę. Rzeczywiście masz rację, że jedną trzecią życia spędzamy w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *